Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Uroczyste otwarcie "Altany naszych marzeń"

W sobotę 16 września 2017 r. na terenie przy obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Kamieniu Śląskim, miało miejsce uroczyste otwarcie "Altany naszych marzeń". Punktualnie o godzinie 15:00 Prezes Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego ,,Kamyki” Pan Marcin Madziała, przywitał wszystkich zaproszonych gości: Pana Burmistrza Krzysztofa Długosza, Panią Julię Feliniak ze Stowarzyszenia Krainy św. Anny, księdza Arnolda Nowaka , księdza Krzysztofa Kazimierza oraz radnych z Kamienia Śląskiego i Kamionka i po krótce opowiedział jak przebiegały prace przy budowie Altany. Pan Prezes wręczył również dwie pamiątkowe statuetki dla Pana Ryszarda Madziała i księdza proboszcza Arnolda Nowaka – są to osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się w rozwój i realizację projektu. Następnie proboszcz wraz z ks. Krzysztofem Kazimierzem poświęcili obiekt i wspólnie z zgromadzonymi odmówili modlitwę. Po części formalnej na obecnych czekała kawa i poczęstunek, jak również ulotki, mapy i broszury informacyjne przygotowane przez Stowarzyszenie Krainy św. Anny.

Turniej Piłkarski i Otwarcie Altany Naszych Marzeń.jpeg
O 15-30 rozpoczął się III turniej piłki nożnej z okazji drugiej rocznicy powstania Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego ,,Kamyki”. Zaproszenie przyjęła drużyna młodzików z Football Academy ze Zdzieszowic, drużyna dziewcząt z Gogolina oraz oldboje z Kamionka. Po zakończeniu turnieju punktualnie o godzinie 19 rozpoczęła się zabawa taneczna.

Projekt „Zróbmy to razem, Altanę naszych marzeń” był realizowany przez Stowarzyszenie Sportowo- Rekreacyjne ,,Kamyki” oraz wielu wolontariuszy od 24.06.2017. Prace odbywały się cyklicznie w każdy wtorek i sobotę przez okres 2 miesięcy. Początkowo prace polegały na uprzątnięciu oraz niwelacji terenu. Gdy teren został przygotowany, zaczęły się prace ziemne związane z zabetonowaniem fundamentów pod słupy nośne altany, wysypanie i ubicie tłucznia oraz ułożenie kostki brukowej. Wykonano również odwodnienie obiektu. Zamontowano więźbę dachową, ułożono dachówkę i  wykonano instalację elektryczną. Rozmiar prac był ogromny ale efekt finalny zrekompensował cały wysiłek i czas włożony w budowę Altany naszych marzeń!

 

Projekt „Zróbmy to razem, altanę naszych marzeń” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

 
Pogoda
22 lutego
czwartek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN