Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Kulinarna bitwa sołectw

16 lipca 2016r. Kamień Śląski wraz z pozostałymi sołectwami Gminy Gogolin i zarządami dzielnic Gogolina brał udział w "Kulinarnej Bitwie Sołectw". Kamień Śląski zaprezentował się z gulaszem wieprzowo-wołowym z papryką, pieczarkami podawanym z kaszą jęczmienną i ogórkami.

Mimo deszczowej pogody na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie, pod hasłem „Kulinarna Bitwa Sołectw. Aktywne Sołectwa – kulinarnie i kulturalnie”, zebrali się reprezentanci poszczególnych Sołectw Gminy Gogolin, aby zachęcić mieszkańców Gminy do próbowania potraw, przyrządzonych przez poszczególne grupy sołeckie. Wśród smakołyków nie zabrakło takich potraw jak: pierogi z jagodami, „buchty”, gołąbki, hamburgery czy rogale.

Kamień Śląski zaprezentował się w składzie: Sołtys Bronisława Sleziona, p. Krystyna Broj, p. Maria Gabor, p. Bronisława Gebauer oraz p. Urszula Szwugier. Panie przygotowały gulasz wieprzowo-wołowy z papryką i pieczarkami, podawany z kaszą jęczmienną i ogórkiem. Za bloczek o wartości 5 zł każdy mieszkaniec mógł zadecydować jakiej potrawy skosztuje i do którego stanowiska z potrawą się uda. Dziękujmy za wspólną zabawę.

 

Pogoda
23 lipca
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN