Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Wspólne kolędowanie 2016

Chór Canzonetta jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym na Śląsku – jego historia sięga 1932 roku. Na zaproszenie Burmistrza Gogolina chór w niedzielę 10 stycznia kolędował w naszym kościele parafialnym.

Uczniowie szkół podstawowej  i gimnazjum w Strumieniu zaprezentowali m.in. znane wszystkim kolędy w nowych, ciekawych aranżacjach, jak i bożonarodzeniowe pieśni i pastorałki charakterystyczne dla Śląska Cieszyńskiego.

Od ponad ćwierćwiecza chór zaliczany jest do ścisłej czołówki krajowej chórów szkolnych. Systematycznie bierze udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając zawsze czołowe lokaty – otrzymał 2 srebrne i 8 złotych Kamertonów oraz Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, jest laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat, Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi, Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Kameralnych Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorumw Kaliszu a także laureatem Międzynarodowego Konkursu Chórów Gaude Cantem w Bielsku Białej oraz Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

 

 

Pogoda
22 kwietnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN