Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Wspólne kolędowanie 2016

Chór Canzonetta jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym na Śląsku – jego historia sięga 1932 roku. Na zaproszenie Burmistrza Gogolina chór w niedzielę 10 stycznia kolędował w naszym kościele parafialnym.

Uczniowie szkół podstawowej  i gimnazjum w Strumieniu zaprezentowali m.in. znane wszystkim kolędy w nowych, ciekawych aranżacjach, jak i bożonarodzeniowe pieśni i pastorałki charakterystyczne dla Śląska Cieszyńskiego.

Od ponad ćwierćwiecza chór zaliczany jest do ścisłej czołówki krajowej chórów szkolnych. Systematycznie bierze udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając zawsze czołowe lokaty – otrzymał 2 srebrne i 8 złotych Kamertonów oraz Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, jest laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat, Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi, Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Kameralnych Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorumw Kaliszu a także laureatem Międzynarodowego Konkursu Chórów Gaude Cantem w Bielsku Białej oraz Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

 

 

Pogoda
29 marca
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,72 PLN
1 USD = 4,33 PLN