Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Wystawa Akademia Odkrywców

W dniu 27 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim wspólnie z uczniami ze szkoły w Malni wybrali się na wycieczkę do Opola w celu obejrzenia ciekawej wstawy. Akademia Odkrywców to interaktywna wystawa edukacyjna skierowana głównie do dzieci i młodzieży. Składa się z zestawu instalacji do samodzielnego eksperymentowania i poznawania zagadnień fizycznych i technicznych. Wystawa ma ułatwiać zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.

Udział w wystawie daje szansę dzieciom i młodzieży na nowatorską formę edukacji i poznawanie świata przez samodzielne doświadczenia. W czasach szybko rozwijającego się postępu technicznego nie można ograniczać dzieci do edukacji wyłącznie podręcznikowej. Pozwólmy im spojrzeć na naukę z innej perspektywy.

Na wystawie obowiązuje zasada: „DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM”. To  całkowite  przeciwieństwo klasycznego muzeum. Tu zachęcamy do dotykania i eksperymentowania, bo tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się,  poznawać świat i zagadnienia nimi rządzące.

Akademia Odkrywców to zestaw 25 eksponatów - stanowisk do  poznawania zagadnień w sposób niewerbalny. Uczestnicząc w wystawie:
- zbudujesz most bez użycia jednego gwoździa
- poznasz namacalnie zmysły człowieka
- zobaczysz coś czego inni nie widzą w trakcie złudzeń optycznych
- przekonasz się jak funkcjonuje Twój mózg
- zrozumiesz zjawisko zorzy polarnej
- usłyszysz z jakim opóźnieniem rozchodzi się dźwięk

 Mamy nadzieję, że uczestnicy wycieczki mięli dobrą zabawę a przy okazji dużo się mogli nauczyć.

  IMG_5678.jpeg   IMG_5688.jpeg   IMG_5694.jpeg  

 

IMG_5704.jpeg   IMG_5708.jpeg   IMG_5722.jpeg

 


Pogoda
13 sierpnia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,83 PLN
1 USD = 4,55 PLN