Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Dzień Bezpieczeństwa

10 czerwca 2010 r., z okazji zakończenia szkolnego programu "Bezpieczna szkoła" i zbliżających się wakacji, odbył się w naszej szkole "Dzień bezpieczeństwa" poświęcony tematyce codziennych zagrożeń i poprawnego reagowania na nie. Program dnia rozpoczęła projekcja filmów edukacyjnych dotyczących zagrożeń w internecie, w sytuacjach życia codziennego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym punktem programu było spotkanie z policjantami Komisariatu Policji w Gogolinie, na którym zostały omówione zasady bezpieczeństwa na wakacjach. Każdy uczeń dostał w prezencie koszulkę z odblaskiem. Była to również okazja do zapoznania się z pracą policji. Aby każdy uczeń wiedział jak zachować się w sytuacji trudnej (wypadek, zagrożenie życia) strażacy z OSP w Kamieniu Śląskim przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - określanie stanu świadomości poszkodowanego, zabezpieczenie miejsca wypadku, masaż serca, sztuczne oddychanie, pozycja boczna ustalona, zabezpieczenie przed utratą ciepła, wezwanie pomocy.
Policji z Gogolina i Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamienia Śl. serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji obchodów "Dnia Bezpieczeństwa". Była to praktyczna nauka, połączona z zabawą i okazją do pamiątkowych zdjęć. Oto opinie naszych uczniów:
Dominika Wieszołek, kl. II : "To był bardzo fajny dzień. Chciałabym, żeby taki dzień powtórzył się za rok. Najbardziej podobało mi się spotkanie ze strażakami."
Marko Wloka, kl. IV: " W ten dzień dużo się nauczyliśmy, na przykład tego, że w jakiejś niebezpiecznej sytuacji nie można panikować."
Justyna Kałuża, kl. III: " Bardzo podobał mi się dzień bezpieczeństwa, jak strażacy pokazywali nam co zrobić jeśli ktoś zasłabnie lub potrąci go samochód."
Rafał Tomczyk, kl. II: " Podobało mi się spotkanie z policją. Dostaliśmy koszulki, mogliśmy zobaczyć kolczatkę, kamizelkę kuloodporną, pałkę policyjną, kajdanki, wóz policyjny."
Paulina Dyga, Sandra Woźnica, Sara Grobosz kl. VI "Jesteśmy bardzo wdzięczni nauczycielom, policjantom i strażakom za to, że udzielili nam ważnych porad, które będą nam przydatne w czasie wakacji."
DSC_1384.jpeg DSC_1389.jpeg DSC_1424.jpeg
 
DSC_1467.jpeg DSC_1474.jpeg DSC_1486.jpeg
 
DSC_1503.jpeg DSC_1504.jpeg DSC_1507.jpeg
 
DSC_1517.jpeg DSC_1525.jpeg
 
Pogoda
12 sierpnia
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,67 PLN
1 CHF = 4,81 PLN
1 USD = 4,52 PLN