Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Spotkanie z psychologiem

Dnia 27.03.2009 r. w PSP w Kamieniu Śl. odbyło się spotkanie z psychologiem panem Rafałem Zdańkowskim.

         Zaproszenie skierowano do wszystkich chętnych i zainteresowanych rodziców, rodziców temat spotkania dotyczył umiejętności wychowawczych.

         Spośród czynników składających się na sukces wychowawczy wymieniono i omówiono trzy podstawowe: samoświadomość siebie jako rodzica, znajomość własnego dziecka oraz budowanie relacji wzajemnego zrozumienia. Szczególna uwagę zwrucono na potrzebę zainteresowania rodziców własnym dzieckiem, jego sprawami, potrzebę wspólnego spędzania wolnego czasu, co w naturalny sposób kształtuje wiezi pomiędzy rodzicami, a dziećmi. Poruszono również temat konsekwencji w wychowaniu oraz właściwego budowania autorytetu rodzicielskiego.

         Wszystkie wskazówki dotyczące umiejętności wychowawczych pozostaja bardzo cenne w dobie różnorodnych problemów cywilizacyjnych, które dotykają współczesną rodzinę.

         Spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze, w czasie jego trwania był czas na zapytania i dyskusje, w których rodzice dzielili się własnymi doświadczeniami. Niestety niewielu rodziców skorzystało z zaproszenia.

         Uczestnicy spotkania z pewnością skorzystają z rad i wskazówek, by podejmować kolejne, niełatwe wyzwania wychowawcze.

 

Obraz 017.jpeg Obraz 018.jpeg Obraz 019.jpeg

Pogoda
13 sierpnia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,68 PLN
1 CHF = 4,83 PLN
1 USD = 4,55 PLN