Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Z wizytą w Domu Pogodnej Starości w Kamionku

Dziewiątego stycznia 2007 roku szesnaścioro uczniów PSP w Kamieniu Śl. wraz z panią dyrektor Jadwigą Kozioł i siostrą Salwiną, katechetką miejscowej  szkoły, odwiedziło „Dom Pogodnej Starości św. Barbara” w Kamionku.

         Celem naszej wizyty było sprawienie radości tamtejszym podopiecznym oraz wspólne kolędowanie w klimacie Bożego Narodzenia.

         Nasze dzieci przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe pt. „Pójdźcie do źródła”. Akcja toczy się w samym środku dużego, nowoczesnego miasta, pełnego reklam, świątecznych świecidełek, hałasu samochodów i spieszących się ludzi. Jest 24 grudnia 2006 r. – wigilia Bożego Narodzenia. Bohaterami sztuki są przedstawiciele różnych warstw społecznych, np. biznesmeni, osoby starsze, młodzież, biedni, lekarze. Wszyscy oni okazują swoje dążenia, troski związane z codziennym życiem i pragnieniami dotyczącymi najważniejszych celów, jakimi dla współczesnego człowieka są: pieniądze, tytuły, sława, szczęście itp. W pewnym momencie w te wszystkie doczesne i przyjemne sprawy wkracza Bóg-Człowiek, przychodzący na ziemię jako dziecko zrodzone z Maryi Dziewicy.

         Każdy z bohaterów napotyka na swojej drodze Nowonarodzonego i jest zmuszony do refleksji nad swoim  dotychczasowym życiem. Jest zaproszony na inną drogę, która jest trudna, pełna wyrzeczeń, a nawet cierpienia, prowadzi jednak do prawdziwego Źródła, którym jest sam Bóg. W życiu tych ludzi następuje przemiana wewnętrzna. Chcą oni odkryć i osiągnąć prawdziwy cel swojego życia, prawdziwe szczęście i prawdziwą miłość. Tymi darami obdarza ich Nowonarodzony Zbawiciel Świata.

Po obejrzeniu jasełek nastąpiła krótka „sesja zdjęciowa” z pensjonariuszami. Następnie Pani Barbara Dołowicz, dyrektor tamtejszego ośrodka, zaprosiła nas na smaczne ciastko, po czym zadowoleni wróciliśmy do naszej szkoły.

Przedstawienie to zostało również pokazane w kościele parafialnym w Kamieniu  Śl. (14.01.2007r.). Scenkę zaprezentujemy  także podczas ferii zimowych (30.012007r.) w zaprzyjaźnionej szkole w Zakrzowie.

Wyjazdy do Kamionka i Zakrzowa były możliwe dzięki pomocy Pana Krzysztofa Glücka, który zapewnił artystom bezpłatny transport, za co   serdecznie dziękują organizatorzy oraz występujący uczniowie.

 

Obraz 126.jpeg

 

Obraz 127.jpeg

 

Obraz 130.jpeg

 

Obraz 131.jpeg

 

Obraz 133.jpeg

Pogoda
12 sierpnia
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,67 PLN
1 CHF = 4,81 PLN
1 USD = 4,52 PLN