Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim

Do przedszkola uczęszcza 21 dzieci. Grupę prowadzą 2 nauczycielki. Ich pracę wspiera logopeda i psycholog. Dzieci mają do dyspozycji 2 sale, gabinet logopedyczny, stołówkę, plac zabaw i salę  gimnastyczną.

Najbardziej lubianą przez wszystkich formą pracy dydaktyczno – wychowawczej są imprezy przedszkolne. Integrują one dzieci, rodziców, nauczycieli i personel przedszkola. Zaliczamy do nich uroczyste akademie, spotkania integrujące, wycieczki, które dla dzieci są źródłem ogromnych przeżyć. W przedszkolu organizowane są liczne uroczystości cieszące się dużym zainteresowaniem całej społeczności lokalnej. Akademie stwarzają okazję do zaprezentowania przez małych artystów krótkich programów składających się z piosenek, wierszy, tańców, inscenizacji, a także teatrzyków. Tego typu uroczystości odbyły się z okazji Dnia Matki i Ojca, Dnia Babci i Dziadka, Spotkania Opłatkowego, Pożegnania Starszaków. Spotkania integrujące mają na celu stworzenia sytuacji do lepszego poznania się rodziców z  nauczycielami przedszkola, a także  do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi. W październiku odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, podczas której rodzice wraz ze swoimi pociechami wesoło się bawili. Przedszkolaki, wspólnie z przedszkolakami z Zakrzowa, wyjeżdżają na wycieczki, podczas których łączą wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy. W czerwcu, z Okazji Dnia Dziecka, przedszkolaki odwiedziły Opolskie ZOO, a z Okazji Dnia Świętego Mikołaja dzieci uczestniczyły w spektaklu Teatru Lalek „Szewczyk Dratewka”. W trakcie wycieczki radośnie  bawiły się w „Bajlandii”.

W ciągu roku organizowano imprezy bez udziału rodziców takie jak: Bal Karnawałowy, Zajączek, Andrzejki, Kiermasz Świąteczny, podczas których dbano o pogodny i ciepły klimat. Z okazji Dnia Matki, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym dzieci przedstawiały bajkę „Jaś i Małgosia” w sali Mniejszości Niemieckiej w Kamieniu Śląskim. Po raz drugi zaprezentowano Jasełka społeczności lokalnej. Współpraca z rodzicami układa się pozytywnie, gdyż rodzice chętnie pomagają nam w organizowaniu wycieczek, imprez i uroczystości przeszkolnych.

 

PICT0320.jpeg

 

Obraz 002.jpeg

 

DSC03044.jpeg

 

DSC03042.jpeg

 

Obraz 029.jpeg

Pogoda
10 sierpnia
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,70 PLN
1 CHF = 4,82 PLN
1 USD = 4,59 PLN