Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Z wizytą w partnerskiej szkole w Pietrzykowicach

         29 września 2006 roku uczniowie z klasy V i VI PSP Kamień Śl. oraz PSP Zakrzów pojechali w odwiedziny  do zaprzyjaźnionej szkoły w Pietrzykowicach. Była to już kolejna z rzędu wizyta dająca możliwość poznania żywiecczyzny i zawiązania przyjaźni.

         Dzieci wyruszyły w podróż wcześnie rano. Po przybyciu na miejsce i przywitaniu się z dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz uczniami udaliśmy się na górę Żar, skąd można podziwiać cały Beskid Żywiecki. Po drodze z autobusu oglądaliśmy malownicze krajobrazy rozciągające się nad jeziorem Żywieckim.  Następnie udaliśmy się do Żywca, gdzie podziwialiśmy zamek  należący niegdyś do Habsburgów i otaczający go park. Był również czas na lody i zakup pamiątek. Po obiedzie przygotowanym w stołówce szkolnej uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia integracyjne. Gospodarze poprowadzili nas na skraj lasu, w pobliże leśniczówki, gdzie przygotowane było miejsce na ognisko i rozgrywki sportowe.  Między reprezentacjami szkół odbył się turniej  piłki nożnej, z kolei dziewczęta rywalizowały w rozgrywkach sprawnościowych. Goście przygotowali również ognisko, przy którym wszyscy śpiewali oraz piekli kiełbaski. Częstowano nas też wspaniałą,  smażoną na ognisku jajecznicą, owocami i słodkimi wypiekami. Dzieci z obydwu zaprzyjaźnionych szkół świetnie się bawiły zarówno  podczas kibicowania jak i uczestniczenia w rozgrywkach i zabawach. Zwycięzcom wręczono dyplomy, a nasi uczniowie na drogę otrzymali jeszcze słodką wyprawkę. Młodzież zmęczona, ale radosna  wróciła wieczorem do domów.

          Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zapewnienia wielu atrakcji i wypoczynku uczniom naszej szkoły, a szczególnie włodarzom partnerskiej gminy i dyrektorowi szkoły w Pietrzykowicach.

 

 

IM000038.jpeg

 

IM000036.jpeg

 

Obraz 044.jpeg

 

Obraz 046.jpeg

 

Obraz 050.jpeg

 

IM000085.jpeg

 

Obraz 040.jpeg

 

IM000094.jpeg

 

Pogoda
29 maja
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,52 PLN
1 CHF = 4,66 PLN
1 USD = 4,22 PLN