Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Wycieczka na Pomorze Gdańskie

6 czerwca 2006 roku uczniowie PSP w Kamieniu Śl. wyjechali na czterodniową wycieczkę na Pomorze Gdańskie. Pierwszego dnia zwiedzili siedzibę Wielkich Mistrzów Krzyżackich w Malborku. Po dotarciu do ośrodka wypoczynkowego ,,Meduza” w Gdańsku uczniowie zjedli obiadokolację i udali się nad morze. Dla większości uczestników wycieczki było to pierwsze spotkanie z Morzem Bałtyckim. Słona woda, fale, muszelki i bursztyny znalezione na plaży to wszystko oczarowało naszych uczniów i ucieszyło. Następnego dnia wycieczkowicze pojechali do Gdańska, gdzie zwiedzili najciekawsze zabytki miasta: Bramę Wyżynną, Katownię, Złotą Bramę, Stary Żuraw, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki, Pomnik Jana Sobieskiego. Po południu uczniowie płynęli statkiem na Westerplatte. Wieczorem wszyscy zasiedli do ogniska, gdzie pieczono pyszne kiełbaski i rozegrano mecz piłki nożnej.

W trzecim dniu uczniowie zwiedzili Oliwę i wysłuchali koncertu organowego oraz zwiedzili park i Opactwo Cystersów. W godzinach popołudniowych udali się do Sopotu, gdzie spacerowali po Promenadzie. W Gdyni zwiedzili Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Uczniowie byli także na „Błyskawicy”

i zobaczyli „Dar Pomorza”. Podczas wieczornego spaceru obserwowali zachód słońca nad morzem. Ostatniego dnia wycieczki podróżowali zabytkową kolejką wąskotorową ze Żnina do Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, gdzie zobaczyli osadę słowiańską. W „Chacie Popiela” uczniowie zjedli pyszny obiad i wyruszyli w drogę powrotną do Kamienia Śląskiego. Wycieczka była wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników, którzy potrafili odpowiednio zachować się w każdym miejscu i sytuacji.

 

imag0040.jpeg

 

imag0035.jpeg

 

imag0032.jpeg

 

imag0060.jpeg

 

imag0085.jpeg

 

imag0099.jpeg

 

imag0129.jpeg

 

imag0142.jpeg

Pogoda
07 grudnia
czwartek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN