Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 10 marca 2006r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Gogolinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Mientus, Karol Wachtarczyk, Aleksander Makarewicz. Po testach wyłoniono grupę uczniów kwalifikującą się do finału ustnego, w której znalazł się Krzysztof Mientus. Każdy uczeń odpowiadał na pięć tych samych  pytań. Po przeprowadzeniu finału ustnego okazało się, że zwycięzcą eliminacji gminnych został Krzysztof Mientus otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrody książkowe.

 

IM000150.jpeg

 

Następnym etapem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej do którego Krzysztof się zakwalifikował był etap powiatowy, który odbył się 6 kwietnia w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. Do testów przystąpili uczniowie wyłonieni w eliminacjach gminnych ( pierwsze dwa miejsca). Po tym etapie eliminacji pisemnych pięciu najlepszych odpowiadało na te same pytania ustne, po których Krzysztof zajął I miejsce, kwalifikując się na następny szczebel wojewódzki. Nagrodą był dyplom i encyklopedia.

 

IM000016.jpeg

 

IM000017.jpeg

 

IM000018.jpeg

 

IM000020.jpeg

 

Etap wojewódzki OTWP odbył się w jednostce straży pożarnej Grudzice w Opolu. Tu podobnie jak w eliminacjach powiatowych i gminnych pierwszym etapem kwalifikującym najlepszych do finału ustnego było rozwiązanie testu. Krzysztof oczywiście zakwalifikował się jeszcze raz wykazując  ogromną wiedzę w tej dziedzinie. Do odpowiedzi ustnych przystąpiło pięciu uczniów odpowiadając kolejno na wylosowane pytanie. Tu poza wiedzą trzeba było mieć trochę szczęścia ponieważ pytania były różne pod względem trudności. Ostatecznie Krzysztof zajął pechowe czwarte miejsce. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości zdobyta wiedza pozwoli mu dotrzeć do finału ogólnopolskiego jako już reprezentantowi Gimnazjum w Gogolinie, czego mu z całego serca życzymy.

 

IM000085.jpeg

 

IM000086.jpeg

 

IM000089.jpeg

 

IM000090.jpeg

Pogoda
23 lipca
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN