Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Szkola Podstawowa

Pierwsza szkoła w Kamieniu Śl. była wybudowana na miejscu obecnego budynku domu nauczyciela. W roku 1945 uległa spaleniu.

staraszk1.jpeg

Rozpoczęto budowę nowej szkoły. W tym czasie nauka odbywała się w budynku obecnego sklepu, jednak ze względu na niewystarczającą liczbę pomieszczeń część dzieci uczyła się w Domu Dziecka w zamku.
Po ukończeniu budowy w 1951 roku kierownikiem szkoły została pani Helena Rzegota i pełniła obowiązki do 1968 roku. Następnie stanowisko dyrektora szkoły objął mgr Ireneusz Salamon i pełnił je do 1989 roku, kiedy to odszedł na zasłużoną emeryturę. W latach 1989-1992 funkcję dyrektora szkoły pełnił mgr Ryszard Kołodziej. W latach 1992-2008 dyrektorem była mgr Jadwiga Kozioł. W roku 2008 ogłoszono konkurs na dyrektora szkoły, po rozstrzygnięciu którego dyrektorem został mgr Tomasz Sochański. 
20 maja 1971 roku na wniosek Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, nadano Szkole Podstawowej w Kamieniu Śl. imię Powstańców Śląskich, a 29 kwietnia 1981 roku wpisano naszą szkołę w poczet członków Klubu Szkół im. Powstańców Śląskich.

1.jpeg

Pogoda
23 lipca
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN