Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Kamień Śląski zajął I miejsce w konkursie Opolskie Kwitnące

W bieżącym roku po raz pierwszy przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego został ogłoszony konkurs „Kwitnące Opolskie”. Celem konkursu było wyłonienie najpiękniej ukwieconych i zadbanych terenów i obiektów publicznych oraz posesji prywatnych w naszym województwie. Przedsięwzięcie to ma w swoim założeniu zachęcić mieszkańców naszego regionu do aktywnego udziału w tworzeniu pozytywnego wizerunku ich najbliższego otoczenia, jednocześnie dać możliwość bezpośredniego wpływu na jego wygląd.

Konkurs był zorganizowany w siedmiu kategoriach: wspólnota lokalna, obiekt prywatny, obiekt rekreacyjno – sportowy, obiekt hotelowo – gastronomiczny, obiekt użyteczności publicznej, obiekt socjalny i przedsiębiorstwo. Została rozstrzygnięta pierwsza edycja konkursu „Kwitnące Opolskie”, komisja konkursowa wybrała siedem najbardziej ukwieconych obiektów na terenie całego województwa opolskiego, w kategorii wspólnota lokalna pierwsze miejsce zajął Kamień Śląski - za sposób zagospodarowania przestrzeni, różnorodność zastosowanych kwiatów oraz ich kolorystykę, estetykę i czystość. Związana z tym wyróżnieniem nagroda pieniężna w wysokości 5 000 złotych zostanie przekazana na dalsze upiększanie naszej miejscowości.

 

1a - pierwsze.jpeg

 

2a.jpeg

 

Jest to kolejne zaszczytne wyróżnienie dla naszej „Małej Ojczyzny”, miejscowości w której żyjemy i wspólnie tworzymy jej wizerunek.

Tą drogą, w imieniu Rady Sołeckiej, Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Kamienia Śląskiego serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w prace na rzecz naszej miejscowości, dbającym o przestrzenie publiczne i swoje posesje prywatne a także wspierającym działania na terenie Kamienia Śląskiego. 
  

 

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg
4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg
7.jpeg 8.jpeg 9.jpeg
10.jpeg 11.jpeg 12.jpeg
13.jpeg 14.jpeg 15.jpeg

Pogoda
12 sierpnia
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,67 PLN
1 CHF = 4,81 PLN
1 USD = 4,52 PLN