Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Odpust ku czci św. Jacka 2009

W dniach 15 i 16 sierpnia br. świętowaliśmy odpust ku czci św. Jacka.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotę nieszporami i msza świętą, po jej zakończeniu przeszliśmy procesją do sanktuarium. Po mszy wspólną biesiadą rozpoczęła się pierwsza część szóstego Jarmarku Odpustowego u św. Jacka.

Od wczesnych godzin porannych zaczęły przybywać do Kamienia Śląskiego liczne rzesze pielgrzymów, nie tylko z terenu naszej Metropolii Górnośląskiej ale z kraju i zza granicy, by wspólnie z nami modlić się podczas uroczystej sumy  odpustowej.  Msza święta sprawowana była przez Arcybiskupa Alfonsa Nossola  i pozostałych biskupów opolskich oraz biskupa nominata Andrzeja Czaję.

Po mszy przez całe popołudnie i wieczór jej uczestnicy i goście odpustowi bawili się podczas drugiej części Jarmarku Odpustowego. Popołudnie umilały występy: Dętej Orkiestry Górażdże Cement S.A., Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łodygowic, Miejskiej Orkiestry Dętej z Gogolina, Zespołu Folklorystycznego z Kamienia Śląskiego, Kapeli Podwórkowej Talizman z Łodygowic, Kwaśnicy Bawaria Show, Janusza i Dominiki Show. Na naszym odpuście nie zabrakło tradycyjnych kramów jarmarcznych, wesołego miasteczka oraz stoisk gastronomicznych. Swoje prezentacje w zakresie odnowy wsi miały sołectwa Chorula, Kamionek oraz Kamień Śląski. Jarmark był współfinansowany m.in. przez Samorząd Województwa Opolskiego, Powiat Krapkowicki, Gminę Gogolin.

Poniżej fotoreportaż:

 

1.jpeg 3.jpeg 4.jpeg
5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg
8.jpeg 9.jpeg 10.jpeg
11.jpeg 12.jpeg 13.jpeg
14.jpeg 15.jpeg 16.jpeg
17.jpeg 18.jpeg 19.jpeg
25.jpeg 21.jpeg 22.jpeg
23.jpeg 24.jpeg 24a.jpeg

Pogoda
07 grudnia
czwartek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN