Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Parafialne pożegnanie z Ojcem Świętym

W czwartek 7 kwietnia br. o godzinie 21.30 przed naszym kościołem parafialnym, odbyło się spotkanie modlitewne naszych parafian z Kamienia Śląskiego i Kamionka w intencji zmarłego Papieża Jana Pawła II. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, tu bowiem w dniu 14 sierpnia 1966r. została odprawiona uroczysta msza św. pontyfikalna z asystą celebrowaną przez metropolitę krakowskiego arcybiskupa Karola Wojtyłę. W mszy uczestniczył prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński oraz 33 biskupów, a także profesorowie i senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Akademii Teologii Katolickiej.

 

17.jpeg

 

W ten sposób pragnęliśmy też podziękować za słowa wypowiedziane podczas Jego pielgrzymki w dniu 21 czerwca 1983r. na Górze Św. Anny:

Stacja ta ma miejsce na Górze św. Anny, w pobliżu której znajduje się Kamień Śląski, miejsce urodzenia świętego Jacka, błogosławionego Czesława i błogosławionej Bronisławy - Odrowążów - postaci bardzo mi drogich od wczesnej młodości. Święty Jacek i błogosławiona Bronisława spoczywają w Krakowie, błogosławiony Czesław jest patronem Wrocławia. Znajdujemy się więc w okolicy, która w przeszłości została jakby szczególnie nasycona znakami świętości.”

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego uczciliśmy pamięć Papieża minutą ciszy, a następnie odmówiliśmy tajemnicę światła różańca świętego, rozważając słowa Ojca Świętego. Na zakończenie zaśpiewaliśmy ulubioną piosenkę Papieża – Barkę, a także Abba Ojcze. Później uczestnicy zanieśli znicze pod pomnik Św. Jana Nepomucena (którego figura znajduje się na placu, na którym miała miejsce wcześniej wymieniona msza święta). Spotkanie było przygotowane między innymi przez młodzież parafialną.

 

 

DSC02600.jpeg

 

DSC02601.jpeg

 

DSC02606.jpeg

 

DSC02610.jpeg

 

DSC02615.jpeg

 

Pogoda
23 lipca
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN