Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Otwarcie sanatorium.

W tym miesiącu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w historii naszej miejscowości, a także naszego regionu. Rozpoczął swoją działalność Zespół Turystyczno-Wypoczynkowo-Rahabilitacyjny „Sebastianeum Silesiaceum”.

sanatorium.jpeg

Sanatorium – widok od strony zamku

Oto co możemy przeczytać na stronie internetowej Zespołu: „Sebastianeum Silesiacum to Centrum rehabilitacyjne, wypoczynkowe i turystyczne. Ludziom chorym zapewniamy wielowymiarową rehabilitację. Kuracjuszom i turystom, optymalne warunki, służące regeneracji psychofizycznej. Wykorzystujemy do tego celu naturalne położenie miejsca oraz związane z nim bogate pokłady wód oligoceńskich. Terapię opieramy na metodzie wodolecznictwa, rozpropagowanej w XIX w. przez księdza Sebastiana Kneippa.

Łącząc doskonałe właściwości lecznicze wody z odpowiednią ilością ruchu i właściwą dietą oraz aromaterapią, dążymy do poprawy zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego naszych Pacjentów i Kuracjuszy. Stosujemy najnowsze metody leczniczo-rehabilitacyjne: ciepłolecznictwo, elektroterapię, laseroterapię, magnetoterapię i magnetostumulację, kinezyterapię, krioterapię, inhalacje, światłolecznictwo, masaż leczniczy oraz hipoterapię. Stwarzamy także optymalne warunki dla odnowy psychiczno-duchowej. Integralna wizja człowieka, jaka nam przyświeca, a co za tym idzie – kompleksowy dobór metod leczniczych, pozwala zregenerować siły witalne i odzyskać pełną harmonię ciała i ducha.”

basenik.jpeg

My mieszkańcy dodajemy do tego naszą życzliwość, otwartość oraz tradycyjną śląską gościnność, oferujemy pobyt w najpiękniejszej miejscowości województwa opolskiego w roku 2004. Teraz już tylko oczekujemy na zmianę nazwy miejscowości na „Kamień Śląski Zdrój”. Dla pragnących uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę Zespołu:

www.sanatorium.kamienslaski.pl

Pogoda
16 czerwca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN