Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Konferencja Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Konstytucyjnego Republiki Litewskiej

W dniach 16-19 września 2013 roku w Kamieniu Śląskim miała miejsce XVII konferencja sędziów naszego Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Konstytucyjnego Republiki Litewskiej. Głównym tematem tegorocznej konferencji była wolność od dyskryminacji w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Konstytucyjnego Republiki Litewskiej. Sędziowie dyskutowali także o najważniejszych orzeczeniach obu sądów wydanych w 2012 roku.
Podczas swojego pobytu uczestnicy konferencji spotkali się miedzy innymi z władzami województwa, gminy, Ks. Abp Alfonsem Nossolem, zapoznali się z ciekawymi miejscami na terenie naszego regionu. W środę po południu miało miejsce spotkanie z Sołtysem naszej wsi oraz zwiedzanie naszej miejscowości. Podczas spotkania uczestnicy żywo interesowali się sprawami dotyczącymi życia mieszkańców, sytuacją demograficzną, relacjami u nas panującymi oraz naszymi działaniami w zakresie realizacji programu Odnowy Wsi. W Izbie Tradycji miał miejsce krótki występ naszego Zespołu Folklorystycznego.
Sędziowie wpisali się do kroniki miejscowości, Prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński napisał: „Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i za możliwość zobaczenia efektów systematycznej, wielopokoleniowej pracy na rzecz uczynienia z Kamienia Śląskiego miejsca w którym chce się być”. Z kolei Prezes Sądu Konstytucyjnego Republiki Litewskiej Romualdas Kęstutis Urbaitis: napisał m.in. „Dziękujemy mieszkańcom Kamienia Śląskiego za kilka wspaniałych dni spędzonych tutaj, za świetne przyjęcie i za serdeczność. Jesteśmy zauroczeni!”

 

IMG_6556.jpeg   IMG_6558.jpeg   IMG_6559.jpeg

 

IMG_6579.jpeg   IMG_6581.jpeg   IMG_6586.jpeg

 

 

Pogoda
20 maja
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,64 PLN
1 CHF = 4,53 PLN
1 USD = 4,42 PLN