Staw w centrum wioskiIzba TradycjiEkomuzeum przy Szkole PodstawowejGłaz w centrumKościółOłtarz w kościele

Szkoła podstawowa po termomodernizacji

 

W trakcie uroczystości, która odbyła się 11 stycznia 2018r., padło wiele ciepłych słów i podziękowań, zarówno pod adresem inwestora, czyli samorządu Gminy Gogolin, jak również wykonawców inwestycji – konsorcjum firm Zakład Remontowo-Budowlany s.c. „A&S” Janusz M. Adamów – Renata Adamów z Twardawy i Instalatorstwo sanitarne c.o. i gaz Józef Barnert z Głogówka. Pamiątkowe kalendarze i podziękowania na ręce Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gogolinie Piotra Czoka, pracowników Urzędu Miejskiego odpowiedzialnych za realizację zadania – Radosława Delinowskiego oraz Krzysztofa Reinerta, a także wykonawców zadania – Janusza Adamów i Józefa Barnerta, złożył dyrektor placówki Tomasz Sochański.

PSP_Kamien_02.jpeg

Po poświęceniu budynku, którego dokonał ks. proboszcz Arnold Nowak, podczas uroczystej akademii, głos zabrał Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który życzył, by nowoczesne obiekty, jakimi są nowy budynek szkoły, wielofunkcyjne boiska oraz Ekomuzeum otworzyły możliwości na lepszy rozwój. – Mam nadzieję, że nauka w tej ekologicznej i kolorowej szkole będzie jeszcze przyjemniejsza, a czas spędzany w jej otoczeniu będzie służył integracji i sprzyjał budowaniu dobrych kontaktów oraz rozwojowi lokalnego środowiska – mówił burmistrz.

 

Burmistrz zwrócił również uwagę na fakt, iż w latach 2014 – 2017 samorząd gminy Gogolin zainwestował w szkołę oraz towarzyszące jej obiekty ponad 1,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie wyniosło aż 800 tysięcy złotych. Realizacja zadania nie udałaby się więc bez współdziałania Rady Miejskiej w Gogolinie oraz Burmistrza Gogolina, a także zaangażowania pracowników Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Burmistrz podziękował również personelowi obsługi szkoły, który w niezwykle krótkim czasie i w niesprzyjających okolicznościach, umożliwił uczniom i gronu pedagogicznemu pracę i naukę w godnych warunkach.

Na zakończenie uroczystości, uczniowie placówki w dowcipny sposób, w krótkich skeczach i piosenkach, przedstawili w jaki sposób przebiegał remont ich szkoły. 

 

PSP_Kamien_06.jpeg

Tekst oraz zdjęcia: Urząd Miejski w Gogolinie

Pogoda
22 kwietnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN